ENSRTÜ koerte tegemised

ensrtu_koerte_tegemised

Kogu aeg on räägitud, et toller on mitmekesine harrastuskoer. Otsustasime välja uurida millega tegelevad ühingu liikmete koerad. Hea meel on näha, et alad mida harrastatakse on nii jahi kui ka spordi valdkonnast.

Daniel on Eesti ainus toller, kes käib oma peremehe Illimariga regulaarselt jahil, nii linnu- kui põdrajahil.

Peppe, Ruby ja Indy on oma perenaise Riinuga koos sooritanud retriiverite tõukatsed. Indy osales 2016 aastal esimest korda retriiverite tasemekatsel, saavutades seal 3. järgu. Ruby on osalenud ka päris jahil.

Coco ja Kadi harrastavad agilityt. Coco on Eesti esimene toller, kes jõudis A3 klassi. ja selja taga on üle 90 agilityraja starti. Coco on A3 karmis konkurentsis olnud nii kolmandal, teisel kui ka esimesel kohal.

Bree ja Berle on teine ühingu koertiim, kes on agilitys jõudnud A3 klassi. Bree alustas A1 klassis 2015 aastal ja juba kuue võistluskorra järel oldi jõutud A3 klassi. Lisaks agilityle on Bree tegelenud tõsisemalt ka sõnakuulelikkusega ja oma igapäevast elu veedab Berlega tööl käies.

Mia ja Janari südame on võitnud põllujälg. Juba on osaletud ka kahel mitteametlikul jäljevõistlusel, kus ollakse kahel korral saavutatud kolmas koht. Lisaks jäljele huvitavad seda paari veel retriiverite tõukatsed ja sõnakuulelikkus.

Fiona ja Katri lemmikharastuseks on agility. Hetkel ollakse osaletud vaid klubisisestel võistlustel, kuid eesmärgiks on jõuda ka ametlikele võistlustele.