Isase koera kasutus

 

Aretusest – isase koera omanikule mõtlemiseks

Mõtle, mis on Sinu koeras head, mida järglastele edasi anda ja miks kasutada just Sinu isast koera aretuses.

Ka isase koera omanikul lasub vastutus oma koera järglaste omanike ees. Samuti tunnevad kutsikate omanikud huvi isase koera vastu, seepärast ära karda neile helistada ja kutsikaid vaatama minna nende elu erinevatel etappidel. Nii näed ise kõige paremini tulemusi, mida Sinu koer on edasi andnud ja kas need vastavad Sinu ootustele.

Ei ole harvad juhud, kus isase koera omanik keeldub andmast oma koera paarituseks, sest näeb, et koerad on oma tüübilt erinevad või on koertel kattuvaid puudusi või ei ole tegemist vastutustundliku kasvatajaga, mistõttu ei pruugi tulemus olla tõuaretuse seisukohalt hea. Ole emase koera suhtes sama valiv kui on emase koera omanik isase koera suhtes.

Kui Sul on väga hea isane, keda on eelnevalt kasutatud aretuses ja kes on jätnud terveid, hea välimikuga järglasi, siis ei tähenda see seda, et temaga peaks paaritama kõiki emaseid koeri. Üks isane koer ei pruugi kõigile emastele koertele sobida. Selline käitumine võib viia pikemas perspektiivis aretuskriisini, s.t paari aasta pärast on Sinu koera järglaste omanikud kurva fakti ees, et polegi isaseid, kelle vahel valida, sest kõik on ühe isa lapsed.