Kevadpäev 2017

ENSRTÜ korraldab pühapäeval 7. mail oma iga-aastase kevadpäeva. Seekordne kevadpäev on natukene erilisem. Kevadpäeva raames toimub tollerite mitteametlik ülevaatusnäitus ja loeng teemal ‘tolleri välimik ja iseloom’.

Koeri hindab ja loengut peab Riika Leppinen Soomest.
Riika on koos oma abikaasa Mikaga omanud tollereid aastast 1995 ja neile kuulub kennel Nitric. Riika on agility treener ja harrastanud oma koertega jahikatseid (nende kaks koera onvõistelnud jahikatsete Võitja klassis), agilityt, sõnakuulelikkust ning näituseid. Riika on hinnanud koeri ka Rootsi suurimal tollerite kokkutulekul Tollarspecialen.

KAVA
11:00 Üldkoosolek (ainult ühingu liikmetele)
12:00 Mitteametlik ülevaatusnäitus
ca 13:00 Loengu I osa – tolleri välimik
ca 13:30 Grill
ca 14:30 Loeng II osa – tolleri iseloom ja igapäeva koolitamine
 

NÄITUS:
Ülevaatusnäitus on suurepärane võimalus saada tagasisidet oma koera välimuse ja kehaehituse kohta. Enne näitust toimub soovijatele väike kiirkursus – mida näitusel tegema peab, kuidas koera näidata.
Näituse klassid: kutsika, juuniori, ava ja veterani (isased ja emased eraldi). Näitusel ei panda koeri paremusjärjestusse ning ei valita Tõu Parimat, kuid antakse eriauhinnad.
 

LOENG: 
Loengu esimeses pooles räägime milline peaks tolleri välimus olema ja millised on tollerite välimikus sageli esinevad probleemid. Teises osas räägime tolleri iseloomust. Iseloom üldiselt, millega arvestada iseloomu osas kutsika võtmisel ning kuidas koolitada tollerit sedasi, et saada endale igapäeva eluks hea kaaslane. Näitame ka praktilisi ülesandeid ja vastame küsimustele.